Пройшло вже дійсно багато часу з того моменту коли Шеф організував свої перші змагання, де всі дружньо пробували розв’язати задачу про супер яйця. І от через декілька років нарешті здійснилося те, про що він так довго мріяв, те, до чого він так ретельно готувався, те, що він хотів зробити вже давно, але завжди щось або хтось ставали на шляху до здійснення мрії...

Розпочалося все одного весняного дня, коли невеличка представниця прекрасної статі та львівського політеху – Олька зателефонувала Шефові та розказала про свою трагічну долю – про те, як її примусили вступити до організації українізованих європейських студентів і тепер вона як і всі вони займається організацією фестивалю Decoded. Як учасник змагань зі спортивного програмування, Олька, звісно ж, сміливо взяла на себе конкурси з програмування, яких у 2009 році очікувалося чимало.


Шеф допомагає цій студентській організації проводити комп’ютерний фестиваль, який, напевно, вони запозичили у фінів, вже четвертий рік. І цього року, як завжди, Шеф з ентузіазмом розказував Олі про свою мрію, про те, як сильно він хотів би її здійснити на фестивалі. Оля уважно слухала, час від часу підтакуючи, але десь в глибині душі вона думала про те, що для спортивного програмування це буде аж занадто. Шеф також прекрасно розумів, що три роки перед цим він також розказував організаторам про свою ідею, але ні разу так нічого зробити і не вдалося. Тому і зараз він усвідомлював, що може нічого не вийти. Але, напевно, четвертий Decoded мав таки бути щасливим...


Фестиваль Decoded – це збіговисько досить таки великої кількості комп’ютерних маніяків. За неофіційними даними львівських статистів їх налічувалося десь пів тисячі. Проводиться він останні три роки у палаці мистецтв, що на вулиці Коперника. Тому бігати студентам далеко не треба. Одразу після пар – на фестиваль. Проходить це дійство три доби поспіль. Тут можна побачити чимало цікавого, а іноді навіть неймовірного. Починаючи від дитячих комп’ютерних забавок і закінчуючи серйозними змаганнями з програмування для дорослих. Окрім цього – багато цікавих семінарів. Нічні танці в ІТ стилі від дівчат-організаторів не залишать байдужим нікого, а ті, хто аж занадто розігрівся танцюючи, можуть відвідати прохолодне азотне шоу. Також подейкують, що якась програмістка, роздягнувшись, залізла в системний блок і нагло відмовлялася звідти вилазити до кінця фестивалю. Одним словом – весело, приходьте – не пожалієте!


Тепер про головне. Власне мрія Шефа здійснилася на змаганнях зі спортивного програмування. За всю історію Шеф організував вже понад 30 подібних змагань. Починалося вже з простеньких олімпіад, на які приходили хіба що друзі та сусіди Шефа. З часом географія розширювалася і до Львова на змагання почали приїжджати команди з усіх куточків України. Через напружену політичну ситуацію поки-що доводиться відмовлять командам з інших країн, особливо з Китаю. Цього разу на змагання від Шефа та маленького Джона приїхали команди з Донецька, Києва, Вінниці, Черкас та Львова.


Як тільки команди побачили кульки наповнені гелієм одразу ж побігли реєструватися. Це був своєрідний сюрприз для всіх команд, адже ніде на змаганнях окрім фіналу світу кульок з гелієм вони побачити не могли. Скільки ж багато було розмов про те, що треба якось купити кульки та гелій... Але чомусь ніколи руки не доходили чи часу не було чи ще щось. Але зараз коли всі дружньо допомагали сортувати кульки згідно кольорів в очах учасників можна було помітити іскорку, яка стала ще одним стимулом для кращого виступу на змаганнях. Кожна з команд тепер відчувала себе учасником свята під назвою «контест». І це дійсно було гарно організоване свято – сім непоганих задач досить високого рівня складності, майже бездоганні тести, проектор для великої турнірної таблиці, яка була заморожена за 47 хвилин до кінця, і найголовніше – кульки з гелієм та дівчата, які їх розносили учасникам. Тепер правильно зробити задачу команді було вдвічі приємніше.



Загалом у змаганнях прийняла участь 31 команда. І результати говорять самі за себе. Задачі такого рівня можна сміливо давати на фінал України чи на півфінал світу, що проходить в Бухаресті. Перемогу здобули команда з Києва, другими фінішували господарі, а на третій сходинці п’єдесталу розмістилася команда з Донецька. Оголошення результатів пройшло на високій ноті. Дійсно, надихавшись гелію, всі брали цю високу ноту без особливих проблем. Шеф хоче подякувати всім командам за інтерес до його змагань та запросити всіх без виключення на наступні подібні дійства до Львова, які нічим не поступаються фіналам світу.
--
Щиро Ваш, Шеф!