Головна Обговорення Лінки Пошук Prykladna СС Прикладна _КОЛЕДЖ 04.06.2023 20:43:58 (EEST=GMT+2)
ACM -
Навігація -
Теми форуму +
Чи знали ви, що... ? (beta) -
Щороку американці витрачають чотири мільярди доларів на їжу для котів. Це на один мільярд доларів більше, ніж вони витрачають на їжу для грудних дітей!
Події
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Birthday(s):
AVATARFoBoS
AVATARfobosik
AVATARShrajk
AVATARalien20
AVATARyura52
AVATARyura 52
AVATARHermut
AVATARAyrton

Огляд TCCC07 Round 2
Субота. Прохолодна дощова львівська погода. Цей день починався як усі інші. Відрізняло його від інших субот одне - в цю суботу відбувався другий раунд TopCoder Collegiate Challenge 2007.

Аж шість студентів ЛНУ мали взяти участь в цьому раунді, а саме: Vasyl(alphacom), Ostap, Torax, brus07, Jarlax, Sania_Y. Для всіх крім останнього це був ще й останній матч перед поїздкою у Вінницю на фінал командного чемпіонату України з програмування. Саме через це ми зустрілися ще до матчу. Причина - купівля квитків до Вінниці. Квитки ми купили успішно і вже думали, що це останній успіх на сьогодні. Як виявилося - це був лише початок. В той момент ми навіть не уявляли, що буде ввечері. Але про все попорядку. Побажали ми одне одному успіху у вечірньому матчі і розійшлися, кожен зі своїми думками і надіями.

Перенесемося в часі. Кілька хвилин до початку матчу. На матч зареєструвалися 819 спортсменів. Це саме ті 819 кращих студентів та аспірантів з усього світу, які вибороли право взяти участь в другому раунді ТССС07. Зібралися вони усі для того щоб у справедливій боротьбі визначити 300 найкраших, які пройдуть у наступний раунд.

П'ятеро з шести наших учасників зареєстрували себе завчасно - мабуть кожен ще за пів години почав медитувати, готуватися до матчу. Не вистачало лише одного - Sania_Y. З'явилася підозра, що у хлопця могли виникнути проблеми з інтернетом. Буде дуже шкода якщо це завадить йому скористатися заслуженим правом прийняти участь в раунді... Але тут Сашко з'являєть і розвіює усі негативні передбачення. Ось і вся "фантастична шістка" у зборі. Залишилося одне: зробити все можливе для перемоги, для того, щоб пройти далі і показати, що ЛНУ - найкращий!

Не знаю як відчували себе інші перед матчем, але я чомусь хвилювався більше ніж завжди. Переглянув розподілення балів по задачах - стандартні 250-500-1000. Це мені сподобалося, але не заспокоїло. За кілька секунд до початку вирішив встати з крісла і трохи пройтися, щоб заспокоїтися і подолати хвилювання, адже не можна починати матч в неспокійному душевному стані. Півтора року проведеного на ТопКодері навчили мене, що не треба надто сильно спішити, адже є лише один шанс здати задачу. Festina lente! Краще "поспішати повільно".

"Прогулянка" по кімнаті допомогла. Сів за комп'ютер вже на першій хвилині матчу, коли більшість учасників уже читали першу задачу. Почав також з першої. І далі пішло все як завжди. Перша задача виявилася достатньо простою, як для учасників другого раунду, потрібно було лише оцінити складність свого алгоритму і, впевнившись, що вона достатньо мала, приступати до написання досить невеликого розв'язку. Саме тому дуже швидко почали з'являтися перші здачі 250-бальної задачі, а загалом здало її 764 чоловіка. Забігаючи наперед скажу, що вірними виявилися всеж лише 536 з цих розв'язків. Це спричинено мабуть тим, що цілковито перебірний розв'язок не проходив, а також багато учасників необдумано використовували в своїх розв'язках арифметичні операції над дійсними числами з плаваючою точкою.

Друга задача виявилася досить складною на перший погляд, адже відрізнялася від звичних 500-ок на ТС, розв'язок яких зазвичай полягає у технічній реалізації якогось класичного алгоритму. Цього разу довелося подумати перед тим, як починати щось писати. Як і в першій задачі, у 500-ці пряме виконання того, що сказано у завданні вело до неминучого "таймліміту" чи "меморіліміту", тож для розв'язання довелося придумати хитрість, яка б дозволила виконати поставлене завдання значно швидше. Крім того, що треба було подумати, треба було ще й акуратно все реалізувати, тому середній час взятий по усіх 166-ти правильних розв'язках склав аж 42 хвилини. цікаво, що спробували здати цю задачу аж 435 спортсменів, тобто лише близько 38% успішності, що свідчить про досить високу складність задачі. Більшість невірних розв'язків були "похоронені" у челендж фазі.

Третя задача виявилася цілком у стилі ТС. Потрібно було розпізнати у задачі класичний алгоритм на графах і зуміти підігнати її під нього. Розв'язок автора цієї статті, зокрема, реалізовував класичний алгоритм максимального потоку мінімальної вартості. Підсумовуючи опис 1000-бальної задачі скажу, що серед 116 кодерів, які спробували її здати успіхом увінчалися лише 36 спроб.

Отже кодінг-фаза завершилася з досить високими результатами у дивізіоні. Це спонукало багатьох учасників ретельно готуватися до челенджів, адже на перший погляд для попадання в заповітну 300-ку зовсім не достатньо було однієї задачі. Всі ці обставини призвели до надзвичайно активної челендж фази. Загалом було зроблено аж 282 челенджа! Деякі з цих челенджів виявилися фатальними для тих хто їх робив. Зокрема один з наших учасників Torax будучи певним, що йому не вистачить балів за першу задачу, щоб пройти далі, наважився на два неуспішних челенджі, які якраз відділили його в кінці кінців від третього раунду.

Підсумуємо результати нашої "чудової шістки".

Отже почнемо з першого. Саме так - з першого в усіх сенсах - Vasyl(alphacom)'а. Для нього цей матч є особливо визначним, адже це перший матч, де він виборов абсолютне перше місце в дивізіоні!!! Це надзвичайно високе досягнення і чудовий підбадьорюючий фактор перед майбутнім фіналом України у Вінниці. Цю суботу можна з цілковитою впевненістю назвати днем Василя! Він успішно здав усі три задачі та зробив додатково ще два вдалих челенджі, що дозволило йому впевнено зайняти першу сходинку. Крім першого місця Vasyl(alphacom) здобув нечуваний приріст особистого рейтингу +170 та відновив своє друге місце серед українців в рейтингу ТС. Тож вітаємо Василя з цим чудовим досягненням! Пропоную винести на розгляд АСМ-спільноти пропозицію визнати 8 вересня Днем Василя Білецького і закарбувати цю дату назавжди в офіційному календарі АСМ-щика!

Наступним щасливчиком серед наших виявився Ostap. Сьогодні число 13 стало для нього особливо щасливим, адже він ніколи ще не займав такої високої сходинки! Здавши всі три задачі і обійшовши кількох таргетів Ostap зумів розчинити цілком червону верхівку жовтим кольором свого імені! Такий виступ дозволив Ostap'у нарешті досягнути такого бажаного і давно очікуваного червоного рейтингу. Таке високе місце дозволило йому отримати приріст особистого рейтингу у +136 балів! І зараз він став другим спортсменом з ЛНУ, зарахованим до лав "джедаїв" ТопКодера, себто учасників з червоним рейтингом.

Третім успішним ЛНУ-шником виявився Jarlax, який зумів подолати хвилювання та хворобу, здати першу задачу з дуже пристойними балами та не наробити дурниць на челенджі. Отож одна єдина задача але здана швидко і правильно дозволила Jarlax'у зайняти 238-у позицію та пройти у наступний раунд. Приріст рейтингу у Jarlax'а теж дуже вагомий +129 і зараз він досягнув свого нового особистого рекорду у 1390 балів.

Четвертим і, нажаль, останнім серед тих з ЛНУ, хто пройшов до наступного раунду став brus07. Знову ж таки, він здав лише першу задачу, та зумів протистояти спокусі здійснити челендж. Саме ця "золота стратегія" дозволила йому пройти далі та додати до свого активу +84 бали. Зараз лише 19 балів відділяють brus07'а від жовтого рейтингу. Тож побажаємо йому успіху у наступному матчі!

Як вже було сказано раніше, двоє інших студентів ЛНУ, нажаль, не змогли пройти у наступний етап. Sania_Y здав дві задачі, котрі нажаль не дотрималися до системних тестів і "полягли" у челендж фазі. А 500-ка Torax'а упала вже на системних і через це, а ще більше через два невдалі челенджі Torax залишається за бортом корабля що пливе у третій раунд. Але закликаю хлопців не розстроюватися! Представляти свій вуз у шістці кращих це вже престижно! Крім того зараз вересень - початок нового навчального сезону і, одночасно, початок сезону університетських олімпіад - тож попереду ще багато перемог та досягнень! Бажаю вам успіху!

Чудовим підсумком досягнень студентів Львівського Національного Університету ім. І. Франка у другому раунді ТССС07 є стрімке зростання рейтингу нашого вузу на ТопКодері +62! Отже теперишній рейтинг ЛНУ - 1633.45 бали і 27-ма позиція серед вузів світу! Вітаю усіх наших студентів з цим великим досягненням!

На сам кінець мушу згадати ще одного учасника другого раунду, який представляє Львів, а саме студента НУ "Львівська Політехніка" - GeKa'у. Для нього цей день теж був успішним, бо крім виходу у наступний раунд, GeKa заробив ще й +83 до рейтингу! А головне - вітаємо GeKa'у зі зміною кольору! Зараз він встановив свій особистий рекорд, зафіксувавши планку свого рейтингу на позначці з жовтим кольором - 1502.

Отож субота, 8 вересня принесла дуже багато позитивного настрою в лави АСМ-щиків Львова. Ми побачили дві такі довгоочікувані зміни кольору! Вперше учасник зі Львова зайняв найвищу сходинку у змаганні кращих програмістів-спортсменів світу! І зараз ця позитивна хвиля хорошого настрою несе нас у Вінницю на фінал України з командного програмування. Побажайте нам успіху!!!


П.С.: Сьогодні відразу після закінчення змагання я знову чув феєрверки... Можливо пора звернутися до якогось лікаря... Але ні! Я хочу чути ці феєрверки знову і знову! Я хочу бачити нові і нові перемоги! Хочу щоб перемагали наші! І постараюся докласти до цього і свою частку! Успіху вам, Друзі! І великих перемог! Ми цього заслужили!!!Щиро Ваш,

Остап Коркуна aka
Ostap ,

TopCoder member
студент факультету прикладної математики та інформатики ЛНУ ім. І. Франка.
Коментарі
Torax 09.09.2007 12:07:57
Пропоную присвоїти Остапу почесне звання "Бойовий журналіст Топкодера"! ;)
Молодець, гарна стаття... А успіх додав тобі натхнення і, як результат, -- кількість символів у статті! ;)
Olecksandr 09.09.2007 12:27:37
Я теж чув феєрверки ;), покличеш мене коли йтимеш до поліклініки. Гарний огляд. Василь молодець *БРАВО*!!!. Червоний рейтинг Остапа чекали вже всі давно :). Я мав теж дуже хороший настрій після ваших виступів, адже радів за вас усіх, правда шкода Torax'а, що він не пройшов далі, але в нього буде ще багато змагань попереду.
ibm 09.09.2007 13:11:21
Круто!:o Бажаю адвенсерам такого ж успіху в Online Round 3!:)
В Торакса всеодно прогрес в рейтингу за півтора місяці - ~50% - 500 балів...:) Якось переживе...;)
Диво!;) Sania_Y набрав 0 балів і піднявся у рейтингу.:D

...Щось у Жеки не надто вдалий аватар... Не надто зхожий...:o
ibm 09.09.2007 13:15:51
LOL! 1-му тіпу так незаканало --- мав 227 блів --- якраз переходив у наступний раунд, а замутив 9 (!!!) невдалих челенджів! В результаті стало 2 бала:D
ibm 09.09.2007 14:20:56
В першій справді можна було помилитись --- не подумав про те, щоб поставити перевірку до кореня від правого числа ВКЛЮЧНО --- і залом на 6-му тесті...B) Хоча, як бачу: напевне я - єдиний, хто взагалі враховував right в обрахунок...;) Стандартно в усіх посто до 10^6...:)
Mace Windu 10.09.2007 14:55:42
Браво! Так тримати! ;)
Додати коментар
Будь-ласка, залогуйтесь, щоб додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний лише для зареєстрованих користувачів.

Будь-ласка, залогуйтесь або зареєструйтесь для голосування.

Відмінно! Відмінно! 100% [4 Голосів]
Дуже добре Дуже добре 0% [Немає голосів]
Добре Добре 0% [Немає голосів]
Задовільно Задовільно 0% [Немає голосів]
Погано Погано 0% [Немає голосів]
Голосування
Що Ви б хотіли отримати в якості подарунку на змаганні з програмування?

Медалі

настільні ігри

торт

клавіатура, навушники, флешки і т.д.

квитки в кіно

квитки в аквапарк

квитки на пейнтбол

книги

футболки з логотипом змагання

Для участі в голосуваннях Ви повинні залогуватись.
Міні-чат +
Зараз на сайті -
Гостей: 2
На сайті немає зареєстрованних користувачів

Користувачів: 4,889
новачок: MichelDerd
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006
LNU ACMania © 2004-2011 e-mail: webmaster@acm.lviv.ua
23,041,637 унікальних відвідувачів
Our projects: ACM Contester, _College.
  пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Orphus     bigmir)net TOP 100