Головна Обговорення Лінки Пошук Prykladna СС Прикладна _КОЛЕДЖ 14.11.2019 05:24:48 (EEST=GMT+2)
ACM -
Навігація -
Теми форуму +
Чи знали ви, що... ? (beta) -
У Туреччині траурний колір — фіолетовий. У більшості мусульманських країн і Китаї — білий.
Події
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Birthday(s):

Перегляд теми
ACM Контестер | Теревені | Теревені
Автор Конспектування в ноутбук
LeBron
Головний Адміністратор

Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 07-11-2009 13:02
Виникло питання - як з цим в ЛНУ? Дозволяють? Тобто, чи можна на парі не писати в зошит, а стукати лекцію в ворді? Бо не знаю, чи є значна потреба крім підготовки до ЗНО ще паралельно вчитись більш-менш пристойно (500+) друкувати. А якщо її нема, то, відповідно, треба вчитись більш-менш швидко і витривало писати цвяхом по пар... я хотів сказати, ручкою в зошиті.

Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Конспектування в ноутбук
Sob
Користувач

Зареєстрований: 26.06.09
Опубліковано 07-11-2009 14:39
Конспекты на ноутбуке это хорошая идея для предметов типа экологии, бжд...
А на предметах в духе матанализа ты просто не будешь успевать записывать, так как очень много сложных формул, для которых ворд не очень предназначен, а людей которые набирает 500+ произвольный текст на самом деле не так уж и много...(если вообще есть)
Seyaua Надіслати приватне повідомлення
Ostap
Адміністратор

Зареєстрований: 03.03.06
Опубліковано 07-11-2009 16:59
Pidtverdzhuju. Bil'shist' predmetiv na molodshyh kursah nemaje sensu nabyraty u Word-i. Nabagato legshe zapysuvaty.

Не помиляється той, хто нічого не робить!
Ostap 200-738-699 Ostap Korkuna (Lviv NU) Надіслати приватне повідомлення
LeBron
Головний Адміністратор

Опубліковано 07-11-2009 18:28
Ну це зрозуміло:) Або ловкість редоктора формул, або записувати формули окремо і потім вписувати ввечері, або ще щось таке. Ясно, що якщо півпари йде просто набір формул, потім півпари анекдоти від викладача, то ноутбук можна й не використовувати. Мене "теоретичний аспект" зацікавив - з цим проблем нема, дозволяють? Бо в деяких моїх знайомих, як з України, так і з Росії, в ВУЗах є чимало викладачів які а) проти, бо це опромінення, б) проти, бо клацання по клаві їм заважає, в) проти, бо учні відволікаються, ну і так далі. А з приводу 500 знаків за хвилину - це зовсім не геройські показники:) Якщо мені бууть "диктувати", нема потреби виправляти помилки, клавіатура з коротким ходом і малим робочим зусиллям - то 500 це ще навіть мало. Бо зараз я набиваю за хвилину трохи більше 300 (ну нехай за рік підніметься до 400, якщо я з минулої осені піднявся від 150, але до 500 - це треба окремо попрацювати), і маю ще одну проблему - витривалості мені вистачає максимум на 25-30 хвилин безперервного набору, далі швидкість нижче 250 і 3-4-5 процентів помилок. Для простого записування "лекційного" мовлення навіть теперішньої швидкості майже вистачає, але якщо людину, яка говорить, "понесе", бо в неї думки рухаються швидше, ніж язик, а язикові хочеться предати всі думки, то там швидкість мовлення йде від 450 і вверх, вверх, вверх.

Sob
Користувач

Зареєстрований: 26.06.09
Опубліковано 07-11-2009 19:41
500 знаков в минуту набора обычного текста - это очень высокая скорость набора, но естественно возможная. Именно поэтому я написал слова "произвольного текста" :) Так как текст с специальными символами, формулами и т.п. набирать с такой скоростью намного тяжелее чем художественный. А для конспекта лекций придется набирать именно такой текст.
Seyaua Надіслати приватне повідомлення
webmaster
Головний Адміністратор

Зареєстрований: 17.03.07
Опубліковано 07-11-2009 21:50
Стосовно швидкості набору тексту, то головним є те, що потрібно просто швидше набирати ніж писати ручкою. Оскільки важливу інформацію всерівно потрібно записувати (якщо без ноута), тому і можна взяти за основу швидкість писання. Тоді звідси слідує, якщо набирати швидше ніж писати, то вийде просто набрати більш обширніше ніж інший написав.
Стосовно того, чи дозволяють викладачі писати, то я конкретно сказати не можу, оскільки коли ноути стали популярні, то вже щось суттєве записувати не доводилось. Але я думаю, що можна домовитись напряму із викладечам, щоб не було не порозумінь. Я схиляюсь до думки, що більшість викладачів мають дозволити. Єдиним реальним аргументом заборони бачу стукіт клавіатури, тут може допомогти вміння "тихо" набирати (цього також можна навчитися, хто ще не вміє - не знущайтесь зі своїх клавіатур ;) ). А про аргумент "відволікаються", то і без ноута можна багато чого знайти куди по"відволікаються".
І знову ж таки на математичних предметах буде проблема з формулами. Хоча тут виникла ідея з тачскрінами - малювати формули на науті палцем/стілусом, правда я ніколи не мав змоги попрацювати з ними у такому напрямку тому це тільки припущення.
brus07 brus07 (Lviv NU) http://acm.lviv.ua Надіслати приватне повідомлення
brus07
Користувач

Зареєстрований: 10.03.06
Опубліковано 08-11-2009 10:14
LeBron написав:
Виникло питання - як з цим в ЛНУ?

Я думаю, що з цим питанням у всіх навчальних закладах повністю одинаково. Кожен викладач по своєму ставиться до цього, мабуть старші проти, молодшим всерівно і багато інших варіантів, потрібно узгоджувати з викладачем.
В ідеалі стосовно цього питання мають бути зроблені певні нормативи від міністерства освіти (або хоча б внутріньо ВУЗівські), бо через декілька років це питання стане масовим. Але щось слабо віриться, що до цього у них дійдуть руку, нажаль.
(наприклад, як у багатьох країнах міністерства заборонили у школах користуватися мобільними телефонами і тому подібне). Тобто такі питання має міністерство вирішувати, щоб були прописати всі "правила гри" для всіх учасників.
Згадується старенький фільм "Блондинка в законі" (2001 рік), там вона зі своїм рожевим і весь потік вже сиділи із ноутами.
Надіслати приватне повідомлення
Ramzes2
Користувач

Зареєстрований: 16.04.07
Опубліковано 10-11-2009 16:48
А ще лекції можна записувати на камеру! B) Взагалі ідеально, і нікому не заважає, і нічого не втрачається і ще багато інших переваг. ;)
Хоча, жарти-жартами, а так на зимовій школі в Харкові ж робили, і непогана штука вийшла :)
Ramzes2 275493404 Ramzes2 (Cherkasy NU) Надіслати приватне повідомлення
brus07
Користувач

Зареєстрований: 10.03.06
Опубліковано 11-11-2009 02:56
Ramzes2 написав:
А ще лекції можна записувати на камеру! B) Взагалі ідеально, і нікому не заважає, і нічого не втрачається і ще багато інших переваг. ;)
Хоча, жарти-жартами, а так на зимовій школі в Харкові ж робили, і непогана штука вийшла :)

Як простіший варіант також можна і на диктафон записати, для цього не потрібно штативів, але формул не буде видно.
Під час мого навчання, були спроби запусивати викладачів на диктафон (не в мене). Звісно першим ділом запитали викладача, чи він не проти. Відповідь була несподівана: не проти, але не дозволить оскільки під час лекції може багато чого наговорити, типу "не для протоколу".
Це досить тонкий момент виходить, якщо задуматись.
Перша сторона - це психологічна. Припускаю що більшість буде поінакшому (в певній мірі) вести лекцію за наявності записуючих приладів.
Дрега - це юридичний. Якщо щось станеться, то запис можна використовувати, як доказ. Хоча і свідчення (десь сотні) студентів також можна приймати і без запису.

П.С.якби я вів лекції, я б дозовлив на все що вийде записувати, тільки щоб зручніше слухачам було
SoNyk1987
Користувач

Зареєстрований: 23.06.07
Опубліковано 08-07-2010 15:47
в майбутньому лекції не потрібно буде писати ми поступово перейдемо на дистанційне навчання. в нашому вузі (Національний університет Біоресурсів і природокористування України) вже створюється програма. Студенту лише треба зайти на сайт. Завантажити лекцію, прочитати, дати відповіді на питання і отримати свої бали. єдина проблема щоб студенти не мухлювали. Тож давайте проявимо свою добропорядність ми ж все-таки прийшли навчатися)))
LeBron
Головний Адміністратор

Опубліковано 19-09-2010 23:19
Початок навчання в універі мене обламав. Майже на всіх парах нам акуратно диктують, як в школі, а на тих, на яких не диктують, все одно виділяють основне і повторяють по 2 рази ті місця, які "краще б записати", потреби в ноуті просто нема.

А мене вже налякали були, що прям прийду на перші пари і не буду знати, як це все встигнути записати:)

faminna
Користувач

Зареєстрований: 03.07.19
Опубліковано 10-07-2019 11:26
Классная идея!
Перейти на форум:
Банери
Голосування
Що Ви б хотіли отримати в якості подарунку на змаганні з програмування?

Медалі

настільні ігри

торт

клавіатура, навушники, флешки і т.д.

квитки в кіно

квитки в аквапарк

квитки на пейнтбол

книги

футболки з логотипом змагання

Для участі в голосуваннях Ви повинні залогуватись.
Міні-чат +
Зараз на сайті -
Гостей: 1
На сайті немає зареєстрованних користувачів

Користувачів: 4,403
новачок: aaaa