Головна Обговорення Лінки Пошук Prykladna СС Прикладна _КОЛЕДЖ 29.03.2024 09:45:49 (EEST=GMT+2)
ACM -
Навігація -
Теми форуму +
Чи знали ви, що... ? (beta) -
Резонансні явища можуть викликати необоротні руйнування в різних механічних системах, наприклад, неправильно спроектованих мостах. Так, в 1905 році звалився Єгипетський міст в Санкт-Петербурзі, коли по ньому проходив кінний ескадрон, а в 1940 - руйнувався Такомський міст в США. Щоб запобігти таким пошкодженням існує правило, що примушує лад солдатів збивати крок при проходженні мостів.
Події
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Birthday(s):
AVATARbbodio
AVATARklichuk
AVATARGrudik
AVATARKiraSvetlova

Перегляд теми
ACM Контестер | Змагання | Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформатики 2011
Сторінка 1 з 2 1 2 >
Автор Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 05-02-2011 06:23
В цій темі пишемо свої враження від олімпіади, побажання до організаторів, питання, які виникли під час змагань (нє... звичайно, "як робити останню задачу?" теж сюди можна... але ви одержите відповідь лише після завершення змагань :p а от "чому в мене комп сам перезавантажувався?" це якраз).

Можна також прогнози результатів - скільки людей здадуть всі задачі, скільки - жодної.

Але таке краще прогнозувати вже, а не після оголошення результатів.


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 05-02-2011 06:25
От в мене перше враження - пора йти на маршрутку, бо не встигну до Львова)

Так що всім успіху! Хай переможе найсильніший, а не той, в кого студія менше глюкатиме.

А мені самому - приємних снів у маршрутці)


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 05-02-2011 11:57
Після надзвичайно цікавої церемонії відкриття учасники одержали свої завдання.

Зараз у аудиторіях чути лише стукіт клавіш)

Звернення до студентів: ставте на компах нормальні заставки! Бо підростаюче покоління лякається і не може зосередитись на задачах. В одній із аудиторій було 4 звернення з проханням змінити фоновий малюнок робочого столу. на "нормальний".


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 05-02-2011 12:56
На час проведення змагань завдання є конфіденційною інформацією, але хочеться зауважити, що учасники демонструють непогані результати. Майже всі щось пишуть, або хоча б намагаються розв'язувати на листках, складають якісь тести.
Схоже на те, що хоч одну задачу повністю зробить якщо не більша половина учасників, то хоча б більша кількість, ніж минулого року.
Позитивна тенденція... Втішає...


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 05-02-2011 13:36
Але є й традиційні проблеми. Дехто з учасників ніколи не чув про тип int64 і через це має певні проблеми із числом 10^18 - круто, що їм відомо, що це число не "впхати" в 4байтовий тип, але...
Знайшлись учасники, котрі пишуть код не на комп'ютерах, а на папері, бо "так їм звичніше".
У декого з учасників є алгоритмічні знання для розв'язування хоча б однієї задачі, але вони не можуть написати програму, яка проходила б хоча б приклад із умови, бо не володіють навиками кодингу і мають проблеми із елементарним синтаксисом.


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 05-02-2011 14:36
Цього року бали будуть не "аж такими великими", як минулого, бо максимум - 40, а не 100.
Втім, я досі вірю, що хтось набере ці 40)
У нас ж є таланти, чи не так?

Вже розпочалось тестування (для тих, хто все розв'язав або кудись спішить - щоб не затримувати всіх, учасники мають право здавати свої розв'язки за годину до завершення змагань, поки інші ще розв'язують - тому декілька хвилин тому "процес пішов";), вже є учасник, у котрого 16 балів.


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
Змінив(ла) LeBron, 05-02-2011 14:42
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 05-02-2011 14:58
Один з учасників набрав 17 балів!

Маю підозру, що третій диплом буде цього року дуже "скупченим", тобто його одержать ті школярі, котрі розв'яжуть 1 задачу і наберуть трошки на часткових розв'язках інших.

Але буде видно. Я не знаю картини в усіх аудиторіях і у всіх "вікових групах".


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 05-02-2011 21:11
Вітаю Віталія з абсолютним результатом! Хоча минулого року балів у нього було більше:)


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
MoRZe
Користувач

Повідомлень: 141
Звідки: LNU
Зареєстрований: 05.12.09
Опубліковано 05-02-2011 22:05
Так, так. Віталій - молодець. Бажаю йому успіху на відборі і подальших перемог на УОІ та ІОІ ;)


_______47____
zasqzasq 556061949 Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
Witaliy
Користувач

Повідомлень: 282
Зареєстрований: 09.02.08
Опубліковано 05-02-2011 22:31
дякую :)
Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
Zdyvovanyj
Користувач

Повідомлень: 10
Зареєстрований: 06.02.11
Опубліковано 06-02-2011 14:08
Запитання до Організаторів і Журі.
Якими міркуваннями керувалися Організатори і Журі, при визначенні кількості призерів в кожній віковій категорії? Дивує така велика диспропорція - 9 кл. - 12 призових місць, а 10 і 11 - вдвічі менше - тільки по 6. Зрозуміло, що бали розподілилися в категоріях по-різному, але для аж такої диспропорції напевно є якісь причини? Поясніть будь-ласка!
Змінив(ла) Zdyvovanyj, 06-02-2011 17:02
Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 06-02-2011 15:11
Я б пояснив трошки більшу кількість призових місць в 9 класі тим, що "папірчик" (тобто диплом) може стати стимулом для учасника на майбутнє. Тобто якщо 9класник вперше приїхав на таку олімпіаду, не одержав призового місця, то він може розчаруватись в усьому цьому, і втратить будь-який інтерес до програмування.
А трошки старші школярі вже спокійніше до того ставляться, ніж молодші.
-=-=-
Але то є лише моя суб'єктивна думка, я не маю жодного відношення до розподілу призових місць, тому якщо буде "офіційна відповідь" від "організаторів", то я теж з радістю її прочитаю)


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 06-02-2011 15:13
MoRZe написав:
Так, так. Віталій - молодець. Бажаю йому успіху на відборі і подальших перемог на УОІ та ІОІ ;)

Приєднуюсь. І хай не засмучується, якщо набере на УОІ 590 із 600) Бо буде ще одна спроба наступного року)


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
Zdyvovanyj
Користувач

Повідомлень: 10
Зареєстрований: 06.02.11
Опубліковано 06-02-2011 15:29
Міркування LeBrona цікаві і , можливо мають певну логіку, але, для 11-и класників той " папірець" - диплом має і практичне значення - дозволяє автоматично зарахувати ДПА з інформатики - все-таки допомога в такий напружений для випускника момент.
Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 06-02-2011 18:03
Zdyvovanyj написав:
Міркування LeBrona цікаві і , можливо мають певну логіку, але, для 11-и класників той " папірець" - диплом має і практичне значення - дозволяє автоматично зарахувати ДПА з інформатики - все-таки допомога в такий напружений для випускника момент.

А оце "ведмежа послуга".
Я розумію образу й розчарування з боку тих, хто попав у "майже дипломи", але...
Я зв'язався зі спортивним програмуванням наприкінці 10 класу, не лише тому, що мені це сподобалось, а ще й тому, що побачив, що це "халява" - порівняно з іншими предметами, інформатикою займається мало народу, і можна легко дістати диплом ВсеУкри - бо людей, які розбираються, на учнівському рівні заледве якраз на дипломи й набереться. Я всім сказав, що за рік візьму диплом, всі не вірили, казали, що "там все куплено", що дітей по 5 років готують, щоб вони диплом взяли, що я на нервах завалю, і казали готуватись до ЗНО.
В результаті і після ВсеУкри та диплому мені всі казали готуватись до ЗНО, бо політична ситуація була така, що все могло змінитись в будь-який день в тих правилах прийому. Я якось не дуже розганявся це робити... В результаті, хіба за 20і числа травня повністю перечитав програмні твори з літератури, десь в районі 10 червня 2 дні повторяв математику, і десь 4 дні пробував хоч щось вивчити з фізики, з якою я ніколи не дружив) І ні одного репетитора (хоча я б до них і так не ходив, бо то є трата часу і грошей)...
В результаті досить скромні 767/800 в атестаті ЗНО.
Але того вистачило й так + нічого в правилах критично не помінялось.
-=-=-
Я також розумію, що ЗНО - це значно прозоріша штука ніж ДПА (кхе... трошки антиреклама нашій системі освіти), і з ним менше можливих проблем, але...

В цей "напружений момент" треба сісти, вивчити все, що треба і не паритись, а не просити "дайте халяву!".

І з приводу олімпіади - можливо, трохи гостро, але... Вчора можна було зробити:

1) очевидний для всіх жаднік... Алгоритм, за яким діяла б більшість людей в реальному житті. Просто вміти елементарно це закодити... а можна навіть динаміку написати, якщо так... і вже є 10
2) написати лобовий перебір - маєте 4 бали, вже 14.
3) не парити собі голову взагалі, тільки приклад з умови - 15 балів
І цікаве зауваження - один з учасників виводив не саме слово з умови, а відповідний порядок слів (щось типу "третє-такий-то кусок другого-перше", чи як там було) і це проходило навіть 2 тести)
4) Знати, що 2 кола мають спільну точку, якщо відстань між їх центрами менша за радіус (З.І. загнався - з колами так не завжди. Але не важливо, бо йдеться про круги, а з ними дійсно так), і знати якийсь алгоритм обходу графа і бінарний пошук - і маєте 10 балів.
Разом 25.

Це - твердий диплом. Правда, таке показала менша кількість учасників, ніж могло бути, бо є фактор стресу, "небажаних помилок" в ідейно правильних алгоритмах - не всі вміють добре тестувати свої коди на баги, а тут лише одна спроба здати; ще фактор "боязні задач", яку згадував Василь на закритті. І учні, котрим це під силу, набрали менше.

Але, звичайно, це потребує певної підготовки, аналогічно до ЗНО, ДПА і т.д.

І саме тому за це звільняють від ДПА, в знак визнання знань, одержаних в рамках цієї підготовки.

А якщо ці знання відсутні, то...


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
Змінив(ла) LeBron, 06-02-2011 19:48
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
Zdyvovanyj
Користувач

Повідомлень: 10
Зареєстрований: 06.02.11
Опубліковано 06-02-2011 19:58
To LeBron. Цікаво. Відверто. Сильно. Але є питання.
- отже це було свідоме обмеження незаслуженої "халяви"? (може, в глибні душі хотілося зробити "ведмежу послугу", але міркування вищого порядку не дали схибити руці що невблаганно проводила риску ?)
- вам ще цікава "офіційна відповідь" від "організаторів" ?
Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 06-02-2011 22:23
Zdyvovanyj написав:
To LeBron. Цікаво. Відверто. Сильно. Але є питання.
- отже це було свідоме обмеження незаслуженої "халяви"? (може, в глибні душі хотілося зробити "ведмежу послугу", але міркування вищого порядку не дали схибити руці що невблаганно проводила риску ?)
- вам ще цікава "офіційна відповідь" від "організаторів" ?


Я не знаю, чи це було обмеження, чи ні... Я ж не маю до цього відношення.

Кількість дипломів та їх ступені визначаються з урахуванням результатів змагання та орієнтовних норм для цих самих дипломів (тобто ніхто ж не дає дипломи всім учасникам). Якщо хтось вважає, що ця кількість визначена "неправильно", то нехай... не знаю, має бути якась схема "апеляції". Тільки от потрібно обґрунтувати це не тим, що "образливо", а чимось серйознішим.


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
webmaster
Головний Адміністратор

Аватар користувача

Повідомлень: 1135
Зареєстрований: 17.03.07
Опубліковано 06-02-2011 23:25
А давайте так подумаємо...
От наприклад Ви б мали вирішити кому і які та й скільки дипломів давати. То щоб ви вирішили? Яку б риску провели?

(звісно є обмеження в цій задачі: 0 - не можна, ВСІМ також не можна :) )
brus07 brus07 (Lviv NU) http://acm.lviv.ua Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
LeBron
Головний Адміністратор

Повідомлень: 704
Звідки: ЛНУ
Зареєстрований: 10.02.09
Опубліковано 06-02-2011 23:39
webmaster написав:
А давайте так подумаємо...
От наприклад Ви б мали вирішити кому і які та й скільки дипломів давати. То щоб ви вирішили? Яку б риску провели?

(звісно є обмеження в цій задачі: 0 - не можна, ВСІМ також не можна :) )

В мене завжди була думка, що потрібно давати 1 перший, 1 другий і 1 третій диплом) Ще коли я був школярем, я спочатку думав, що так і дають - і дивувався з успіхів Нового Роздолу, стільки третіх, а деколи ж і другі...)))
Хоча це й несправедливо в дечому, "нелюдяно", бо більшість учасників тоді будуть поза бортом, але... Хіба що називати "дипломи" якось інакше. Придумати щось, щоб було видно, що перший - це один з перших, другий - це дуже високо, третій - це вище середини) Бо просто "обман" - якщо на вулиці я підійду до когось і скажу, що в мене "другий диплом всеукраїнської", то десь так 80% спитаються: "а в кого перший?". В пересічних людей асоціації такі, що перший - це перший! Я мовчу про реакцію цих самих "пересічних", коли йдеться про "третій диплом міжнародної олімпіади", ніхто ж не думає, що це десь так соте місце.
Виняток хіба в тому разі, якщо об'єктивно неможливо визначити переможця. Припустимо, як вчора, хто набрав порівну балів - не можна їх ділити, що одним даємо диплом, а іншим ні, бо вони в алфавіті пізніше))


Одінь окуляри з фіолетовим шклом - так легше стіну пробивати чолом.
LeBron LeBron Надіслати приватне повідомлення
Автор RE: Львівська обласна учнівська олімпіада з інформатики 2011
Zdyvovanyj
Користувач

Повідомлень: 10
Зареєстрований: 06.02.11
Опубліковано 06-02-2011 23:50

Число призерів по роках.
Хтось пояснить тенденції?
Змінив(ла) LeBron, 07-02-2011 01:30
Надіслати приватне повідомлення
Сторінка 1 з 2 1 2 >
Перейти на форум:
Голосування
Що Ви б хотіли отримати в якості подарунку на змаганні з програмування?

Медалі

настільні ігри

торт

клавіатура, навушники, флешки і т.д.

квитки в кіно

квитки в аквапарк

квитки на пейнтбол

книги

футболки з логотипом змагання

Для участі в голосуваннях Ви повинні залогуватись.
Міні-чат +
Зараз на сайті -
Гостей: 2
На сайті немає зареєстрованних користувачів

Користувачів: 5,091
новачок: dasha_sha
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006
LNU ACMania © 2004-2011 e-mail: webmaster@acm.lviv.ua
23,444,985 унікальних відвідувачів
Our projects: ACM Contester, _College.
  пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Orphus     bigmir)net TOP 100