21 Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформатики
Прислано sem на 18.04.2008 12:22:14
       З 5 по 11 квітня 2008 року відповідно до “Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності” та спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України від 06 березня 2008 року №162/22 “Про проведення IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та фінального етапу турнірів у 2007/2008 навчальному році” у м. Львові відбувся IV етап ХХІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики.
Розширені новини

      З 5 по 11 квітня 2008 року відповідно до “Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності” та спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України від 06 березня 2008 року №162/22 “Про проведення IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та фінального етапу турнірів у 2007/2008 навчальному році” у м. Львові відбувся IV етап ХХІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики.
       У ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики 2007/2008 навчального року взяли участь  140 учнів, із яких 12 - з міських шкіл, 3 - із сільських шкіл, 125 - зі спеціалізованих шкіл від усіх областей України, а також команди Автономної Республіки Крим, міст Києва і Севастополя та Українського фізико-математичного ліцею Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.
       Для участі в олімпіаді прибуло 28 команд. Серед учасників олімпіади 12 дівчат, 3 учні сьомих класів, 4 учні восьмих класів, 21 дев’ятикласник, 51 десятикласник, та 61 учень одинадцятих класів. Наймолодшим учасником олімпіади є Лук‘янець Валентин Іванович, учень 7 класу ліцею інформаційних технологій Олександрійської міської ради.
       Команди супроводжували 34 керівники.
       Кількість учасників команд визначалися за результатами участі учнівських команд у IV етапі Всеукраїнських олімпіад з інформатики за 2006-2007 роки. Найчисленнішими були команди Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка  (12 учасників), м. Києва, Кіровоградської області ( по 11 учасників), Харківської області (10 учасників), Дніпропетровської області (9 учасників), та команда Донецької області  (8 учасників).
       Команди усіх областей України повністю використали свої можливості: участь в олімпіаді прийняли 131 учень відповідно до рейтингової таблиці та 9 учнів-переможців інтернет-олімпіади.
       У відповідності до листа Міністерства освіти і науки України від 06.02.2006 № 1/9-73, у змаганнях взяли участь 9 переможців Всеукраїнської Інтернет-олімпіади (по три учасники з Харківської, Дніпропетровської областей, два – з Кіровоградської області, один – з м. Києва).
       Всі команди прибули вчасно. Оргкомітет організував зустрічі всіх учасників олімпіади та членів журі на вокзалах.
       Міська влада, дирекція Вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму надали допомогу в якісному розміщенні учасників олімпіади: члени журі та оргкомітету проживали в готелі, а учні та керівники команд проживали у гуртожитку вказаного училища.
       Умови проживання та харчування відповідали вимогам: трьохразове харчування та додаткова четверта легка вечеря. Розміщення в основному у двох – трьохмісних номерах із усіма зручностями.  Переїзди всіх учасників олімпіади до місця проживання, проведення олімпіади та заходів відбувалося організовано.
       Програмою проведення олімпіади передбачалися і були проведені культурно-розважальні заходи: екскурсії містом, відвідання музеїв, перегляд вистави у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької. Особливо цікавим для юних обдарувань були відвідини провідних програмістських фірм Львова, таких як ТзОВ «СофтСерв» та ТзОВ «Елекс».  Учасники олімпіади також зустрічалися  з учнями шкіл міста Львова.  За планом були проведені інструктажі, наради з керівниками команд, членами журі та оргкомітету.
       Урочисте відкриття олімпіади відбулося 6 квітня в актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка. Олімпіаду відкрив голова оргкомітету олімпіади, начальник Головного управління Львівської обласної державної адміністрації Хобзей Павло Кузьмович. Особливе задоволення отримали учасники свята від виступу Національного камерного оркестру Львівського національного університету імені Івана Франка. 
       10 квітня у Актовому залі Вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму відбулось урочисте  закриття олімпіади та нагородження учасників і переможців. Олімпіаду урочисто закрив заступник голови журі -  директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, доктор педагогічних наук, професор Сергій Анатолійович Раков Крім дипломів учасники олімпіади  були нагороджені цінними подарунками та спеціальними призами, які надали їм провідні комп‘ютерні фірми Львова ТзОВ «СофтСерв», ТзОВ «Техніка для бізнесу», ЗАТ «Інком», ТзОВ «Елекс», ДП НТЦ «УарНет». Крім цього призи від Міністерства освіти та науки України отримали наймолодша дівчина – учасник олімпіади Назарова Дар'я,  наймолодший учень - Лук‘янець Валентин та учасник з Донецька Фуйор Кирило, який  приїхав на олімпіаду, незважаючи на свій фізичний стан. Особливі призи отримали переможці від Компанії «Майкрософт Україна».
       Для забезпечення якісного проведення олімпіади оргкомітет визначив місце проведення олімпіади на базі Львівського національного університету імені Івана Франка (в.о.ректора Височанський В.С.) та Інститут комп‘ютерних наук Національного університету «Львівська політехніка» (директор Пасічник В.В.). Ці вищі навчальні заклади є базовими з підготовки спеціалістів у галузі інформатизації, комп‘ютеризації та програмування.
       На олімпіаді було використано комп’ютерну систему автоматичної перевірки завдань, розроблену під керівництвом Віталія Бондаренка. Система застосовується на Всеукраїнських олімпіадах школярів з інформатики протягом останніх семи років. Система вкотре продемонструвала стабільність і швидкість роботи.

       Успішність участі команд в олімпіадУспішність команді показує наступна діаграма: